עיצוב שירותי אורחים – 3 דברים שחייבים לדעת לפני תחילת העיצוב

עיצוב שירותי אורחים

עיצוב שירותי אורחים יכול להיות משימה מהנה ומאתגרת, אבל היא גם דורשת שיקול דעת וחישוב. אחרי הכל, שירותי אורחים הם מקום שבו האורחים מגיעים בפרטיות וחשוב ליצור חלל שהוא גם פונקציונלי וגם אסתטי.

3 דברים לקחת בחשבון לפני תחילת העיצוב

אסתטיקה

אסתטיקה היא שיקול חשוב בעת עיצוב שירותי אורחים, החלל צריך להיות אטרקטיבי ומושך, עם פלטת צבעים, חומרים, וגופים המשלימים את הסגנון הכללי של הבית. בנוסף, שקלו את התאורה בחלל, וודאו שהיא מספיק בהירה כדי לאפשר לאורחים לראות בבירור, להתאפר או להתגלח במידת הצורך.

אחסון

צריך להיות מספיק מקום לאורחים כדי לאחסן את הפריטים האישיים שלהם, כגון תיק רחצה. שקלו להוסיף ארון או מדף עבור פריטים אלה, או התקנה של ווים על הקיר עבור האורחים לתלות פריטים.

היגיינה

לבסוף, חשוב לשקול היגיינה בעת עיצוב שירותי אורחים, זה כולל בדיקה כי החלל הוא קל לניקוי, עם משטחים קלים לניגוב וגופים קלים לחיטוי. בנוסף, תוכלו להתקין מאוורר או חלון כדי לסייע בהפחתת הלחות ולשמור על ריח נעים.

על ידי התחשבות באלמנטים מרכזיים אלה, אתם תוכלו לעצב שירותי אורחים פונקציונליים ואסתטיים. בין אם אתם מתחילים מאפס או משפצים חלל קיים, שירותים מעוצבים היטב יכולים לעזור לשפר את המראה הכללי והתחושה של הבית שלכם. אז קחו את הזמן לתכנן ולעצב את החלל בזהירות, ותהיו בטוחים ליצור חלל שהאורחים שלכם יעריכו.

עיצוב שירותי אורחים פונקציונליים

עיצוב שירותי אורחים פונקציונליים

אחד השיקולים החשובים ביותר בעת עיצוב שירותים לאורחים הוא פונקציונליות, חשוב שהחלל יהיה קל לניווט, עם כניסה ברורה לשירותים, כיור, ומתלה מגבת. חשוב גם לשקול נגישות, להבטיח כי המקום נגיש בקלות עבור אנשים מכל היכולות.

בנוסף, חשוב לשקול את הפונקציונליות של הגופים עצמם. לדוגמה, השירותים צריכים להיות בגובה ובגודל המתאים, והכיור צריך להיות גדול מספיק כדי להכיל מתקן סבון, מחזיק מברשת שיניים, וכל פריט אחר שעשוי להיות נחוץ. בנוסף, שיקלו את סוג השירותים והכיור שאתה רוצה, וודא שהם תואמים את הסגנון והאסתטיקה של החדר.

  • שטח: ודא כי השירותים לאורחים בגודל סביר, עם מספיק מקום לאורחים לנוע בנוחות. שקול את הנגישות של החלל עבור אנשים מכל היכולות.
  • אחסון: חשוב לספק מספיק שטח אחסון עבור האורחים כדי לאחסן את הפריטים האישיים שלהם, כגון תיק רחצה, תוכלו להוסיף ארון, מדף או ווים עבור פריטים אלה.
  • אסתטיקה: בחרו ערכת צבעים וחומרים המשלימים את הסגנון הכללי של הבית. חשבו על התאורה בחלל, וודאו שהיא מספיק בהירה כדי שהאורחים יוכלו לראות בבירור.
  • נגישות: שקול את הנגישות של החלל, כולל גובה האביזרים ואת גודל הפתחים, עבור אורחים עם מוגבלויות או בעיות ניידות.

סגנונות עיצוב נפוצים לשירותי אורחים

  • מינימליסטי: שירותי אורחים מינימליסטיים כוללים קווים נקיים, צבעים ניטרליים ואביזרים פשוטים. ההתמקדות היא ביצירת מראה מרווח ונטול בלגן, לעתים קרובות באמצעות חומרים כגון חרסינה, קרמיקה וזכוכית.
  • מסורתי: שירותי אורחים מסורתיים כוללים לעתים קרובות אביזרים קלאסיים, כגון כיור מעמד, שירותים מסורתיים ורצפות אריחים. הצבעים עשויים לכלול גוונים חמים, ארציים, כגון קרם או בז'.
  • מודרני: שירותי אורחים מודרניים כוללים אביזרים מלוטשים ועכשוויים, ופלטת צבעים מודגשת ומונוכרומטית. השימוש במשטחי מתכת, זכוכית וזכוכית גבוהים נפוץ בסגנון זה.
  • ימי: שירותי אורחים בהשראת הים כוללים את הצבעים כחול בהיר ולבן, ולעתים קרובות משלבת אלמנטים כגון מראות אשנב, תאורה ימית, ומבטאים חבל.

יש לכם שאלות?

רוצים לקבל עוד טיפים ורעיונות על עיצוב הבית בזול?

זקוקים לייעוץ מקצועי לגבי עיצוב הבית? יש לכם שאלות? ​

מוזמנים להשאיר פרטים ובתוך זמן קצר נחזור אליכם עם מידע (שיכול לחסוך לכם הרבה כסף..)